náš tým
NATALJA
BAGDASARJAN
Fly joga
Joga pro začátečníky
Dnes vím, že tím, jací jsme, vytváříme svůj osobní život. Já jsem nezačala praktikovat jógu záměrně. Před dvanácti lety jsem se dostala do určitého období svého života, kdy jsem nevěděla, kam dál. Tenkrát jsem ještě nevěděla, že potřebuji najít sebe sama, spíš jsem utíkala od tísnivé reality. A měla jsem štěstí, potkala jsem dobré učitele a seznámila se se zajímavými lidmi, kteří mě fascinovali odlišným pohledem na život. S pomocí jógy se ke mně postupně vracela rovnováha v životě, i dobrá fyzická kondice, která je pro psychický balanc také důležitá. Zase jsem měla slunce kolem i uvnitř, měla jsem více energie, kterou jsem se učila používat konstruktivně. Dnes žijeme v "božství vzorců", vzorců chování, jednání, dokonce i vzorců pohybu. Kvůli józe vím, že projevení citlivosti, vnímavosti, otevřenosti k lidem, to je ten správný vzorec. Jóga mě naučila, že nesmím nikoho hodnotit, posuzovat, zda je dobrý nebo špatný, všichni jsme totiž odlišní.
Mám ráda, že u jógy se mohu věnovat i fyzickému tělu, i jeho jemnohmotné soustavě. Za ty roky, co se věnuji józe, jsem se hodně změnila. A cítím, že mám dost síly pomoci se změnit ostatním lidem.
Proto jsem v roce 2016 absolvovala rekvalifikační kurz instruktorů jógy, v roce 2017 absolvovala školení Aerojógy pro lektory ve škole Domu jógy a také školení Jóga ve vzduchu v Moskvě.

V roce 2019 jsem otevřela malé studio jógy v pražských Dejvicích a nazvala ho LETSTUDIO. Bylo založeno s cílem poskytnout milovníkům jógy místo k odpočinku, relaxaci a uvolnění. Místo, kde si můžete protáhnout tělo, zklidnit svoji mysl a odejít domů zpět s nově načerpanou energií.

Těším se, až se společně potkáme, například na lekcích fly jógy, které v LETSTUDIO vedu.

Natalia


Ivana
Kolcunová

Kaula Tantra Yoga

Jsem milovnice pohybu. Pohyb je něco, bez čeho nemůžu existovat. Od mala jsem dělala voltiž (akrobacie na koni), v roce 2011 jsem objevila akrobacii na šálách a totálně jí propadla. Abych ale úplně neuletěla, uzemňuju se právě Kaula Tantra Yogou. Ta mi pomáhá dostávat se víc k sobě a vnímat tělo a jeho potenciál v hlubších vrstvách. Jógu jako takovou jsem začla brát vážně po velmi vážné nehodě, díky které od r. 2010 slavím 17.7. své druhé narozeniny. A děkuju Bikram Yoze, že mi pomohla postavit se na nohy. Do Kaula Tantra Yogy jsem se zamilovala asi před šesti lety, kdy jsem vyrazila na měsíc do Indie. Prvně jsem měla pocit, že se v té jógové sestavě nic moc neděje... Ale o to víc mě překvapilo, když se mi ve výsledku zlepšila fyzička, flexibilita i síla. Jak říká můj původní učitel Jayananda: "skutečná změna začíná uvolněním" :-) No a od té doby jsem jí s větší či menší pravidelností cvičila. A na jaře 2019 jsem v rámci svého dvouměsíčního job-breaku vyrazila do Shri Kali Ashramu v Thajsku na 200hr YTTC učitelský trénink. A když už jsem tam byla, tak jsem si k tomu v ULU Yoga přibrala certifikát na Aerial Yogu (50h).

Kromě jógy a šál mě baví OSHO aktivní meditace. Jsem moc ráda, že se mi poštěstilo na jaře 2020 projít facilitačním výcvikem pod vedením Vatayany, přímé žačky Osha.
A protože doopravdy věřím, že pohyb léčí, druhým rokem studuju Tanečně pohybovou terapii (DMT). V poslední době mě taky fascinuje ženská cykličnost. Přijde mi škoda, že je to pořád tak trochu tabu téma, a tak jsme vytvořily s dalšími umělkyněmi novocirkusové představení The Same Self - jsi jedna a přece čtyřikrát jiná. Abychom z toho udělaly tabu o něco menší...
Hana
Hubáčková
Yoga Flow
S jógou jsem se seznámila v roce 2014, původně pro mě byla doplňkovou aktivitou k běhání, po nástupu na mateřskou dovolenou v roce 2016 se pro mě stala každodenní aktivitou, zklidněním a časem, který věnuji sama sobě. Zprvu jsem si zamilovala ashtangu, v současné chvíli ve své praxi dle nálady a potřeby střídám hatha a vinyasu jogu. Vedle asánové praxe je pro mě velmi podstatná jogová filozofie.
Joga je pro mě životní styl, který překračuje hranice jogamatky, pomáhá mi navracet se do středu, k sobě samé. Znamená pro mě svobodu co se týče tělesné schránky, je příjemné mít pružné tělo a páteř, ještě větší přínos vidím v technikách, které pracují s naší myslí a emocemi, ať už jsou to meditace, práce s dechem, mantry aj.
Budu se těšit, že něco ze své praxe předám i vám.

Yoga does not just change the way we see things, it transforms the person who sees.
B.K.S. Iyengar


Petra
Vrtišková
Jin Jang Yoga
Yoga trapeze (FLY Yoga)
Kurz instruktorky power jógy jsem si udělala již během studia psychologie na vysoké škole v roce 2008. Jenže při pozdějším nástupu do ozbrojených složek byl mezi vojáky zájem o jógu jen tehdy, když si při ní dali „pořádně do těla". To formovalo i mou první představu o cvičení a józe, která měla být velmi náročná, aby na ni lidé vůbec přišli.

Následně se mi ale v osobním životě stalo několik úrazů, což mě nasměrovalo klidnějším směrem. Hlouběji jsem se ponořila do historie jógy, její filozofie a začala se vzdělávat ve stylech jako jóga pro zdravá záda, hatha jóga a jóga ve vzduchu.

Covid mi pak umožnil dokončit tuto cestu. Během stavu nouze jsem měla čas plně prozkoumat jógu v její komplexnosti, věnovat se natáčení lektorských videí a zlepšovat dále své schopnosti. To vše bych vám nově chtěla předat i živě.

To vše bych vám chtěla předat na lekcích jin-jang jógy, kde se snažíme rozvinout sílu a ohebnost a fly jógy (můžete se setkat i s dalšími názvy jako je jóga ve vzduchu, jóga trapeze či aerial jóga).
Petra
Hubálková
Power Joga
Mnoho let jsem pracovala na vysokých pozicích velkých společností, byla orientovaná na výkon a neustály posun vpřed. S jógou jsem začala vlastně náhodou jako s doplňkovým cvičením k běhu, plavání a horskému kolu, stíhala jsem ji vždy ráno před prací. Brzy se stala mou vášní číslo jedna, nejen že jsem krásně protáhla a posílila tělo, ale postupně jsem začala vnímat své celkové zklidnění, které se začalo promítat do mého soukromého i pracovního života. Díky józe se lépe soustředím, získala jsem odstup při řešení náročných životních situací, pomocí dechu a dalších relaxačních technik umím „zkrotit" svůj stres, zlepšila se mi kvalita spánku.

Instruktorský kurz Power jógy jsem původně absolvovala za účelem prohloubení své praxe. Kurz mě ale nadchl natolik, že jsem se rozhodla tento směr jógy předávat dál. Mé lekce jsou zaměřené na protažení a posílení celého těla. Velký důraz kladu na propojení pohybu s dechem. Také jsem absolvovala instruktorský kurz Jóga Nidry (Jógy spánku), různé meditační & mindfulness kurzy a tyto techniky do svých lekcí či workshopů ráda zařazuji.

Těším se na Vás na mé lekci

Adéla
Peiskerová
Hatha jóga
Na koncept jógy jsem poprvé narazila, když jsem závodně hrála lakros. Z ustavičného běhání mě bolela záda a absence protahování měla nežádoucí vliv na mou flexibilitu. Postupem času jsem si jógu ve všech formách a provedeních neskutečně oblíbila a touha po hloubějším porozumění mě přivedla až na kurz instruktora.


Dříve jsem často bývala vystresovaná- škola, sport, práce a další volnočasové aktivity mi nechávali málo času na reflexi a sebepochopení. Jóga z nějakého důvodu zvládá propojit všechny rušící se elementy a vytvořit z nich nepopsatelný pocit smyslnosti. Ve svých lekcích ráda nechávám každého najít si to, co potřebuje, co je pro jeho tělo intuitivně nejlepší. Od dýchacích technik, přes asány, až po závěrečnou relaxaci, je to cesta každého individuálně, nicméně budu vděčná, když vám v tomto procesu budu moct podat pomocnou ruku.

Eliška
Vrabcová
Aero jóga pro děti
Aero jóga
Létací jóga odemkla mé srdce k pravidelnému pohybu a stala se mou velkou láskou na celý život. Nejčastěji mě najdete v pozicích hlavou dolů, protože během nich dochází k
blahodárné dekompresi páteře. Jógu pojímám jako prostor k naladění se na sebe sama prostřednictvím dechového cvičení, a proto ode mne často uslyšíte: "dýchejte do břicha, dýchejte do beder, dýchejte do hrudníku". Budu se těšit, že se potkáme v síti i mimo ni.
Míša
Miřacká
Jóga pro zdravá záda
ČCHI KUNG
Jsem hrdá praktikantka jógy a čchi-kungu, máma dvou dětí a žena plná energie a života.

Věnuji se všemu, co mám ráda a dává mi smysl. Ráda se setkávám s novými lidmi. Miluju Feng Shui a umění vytvářet inspirativní a harmonický prostor pro život.

Pohyb je přirozenou součástí mého života. Miluju ho v jakékoliv formě. A právě tolik potřebný klid, stabilitu a vnitřní ztišení jsem našla až na podložce. A přesah z podložky do všech oblastí života je vauuuu a je to cesta na celý život. A proto jóga... Když cvičíte jeden den v týdnu, tak se pozmění myšlení a náhled na život. Když cvičíte parkrát za týden, začne se měnit i tělo a celkově tělesná schránka,ale když praktiujete každý den - začne se měnit život...


Markéta Barošová Lajdová
Jóga podle ročních období

Miluju jógu. Do mého života vstoupila v roce 2009 a od té doby jsme spolu zažily mnohé. Z počátečního docházení na lekce powerjógy, abych „měla nějaký pohyb", se stala láska na celý život. Skrze fyzickou praxi ásan a pozorování jejich vlivu na svoje tělo jsem postupně začala poznávat další, hlubší úrovně jógy. A stále poznávám, stále jsem na cestě, stále mě to ohromně baví a naplňuje. Mezitím přišel i čas předávat svoje zkušenosti dál a já jsem si po deseti letech praxe a práce na sobě udělala kurz instruktorky hathajógy a powerjógy v Power Yoga Akademii. Tím mé lektorské vzdělávání nekončí, absolvovala jsem a absolvuji i řadu dalších kurzů a seminářů zaměřených na prohloubení určitých konkrétních aspektů jógové praxe a jejich výuky.

Do svých lekcí přináším to, co mě učí moje vlastní praxe, která je celkem pestrá – od powerjógy a vinjásy přes klasickou hathajógu až k jin józe a restorativní józe. Baví mě poslouchat své tělo a dát mu to, co právě potřebuje. Všímám si toho, jaký vliv má na tělo roční období, fáze měsíce a další přírodní jevy. Pro své klienty a klientky jsem průvodkyní jejich vlastní praxí. Vybírám ásany, techniky a jejich pořadí, vysvětluji jejich provedení, navádím ke správnému nastavení těla v každé ásaně. Nicméně je tolik ásanových praxí, kolik je praktikujících. Každý máme jiné tělo, jinou pružnost, jinak silné svaly, jiné zkušenosti s pohybem. Upřímně si přeji, aby každý, kdo přijde na mou lekci, ať je začátečník nebo pokročilejší, hledal a nacházel v každé pozici a pohybu to nejlepší, co ona pozice či pohyb může v danou chvíli dát právě jeho tělu, mysli, duchu. A nesmírně mě těší, když tomu být svou lektorskou činností nápomocna.

Johanka
Lukešová
Komplexní jóga pro všechny
Jóga v sobě skrývá hluboký potenciál, který nezáhledneme pokud se sami nevydáme na cestu.

Jóga pro mne zpočátku znamenala jen fyzické cvičení a relaxaci. Skrze toto nastavení mne však postupně přivedla k hlubšímu pochopení této duchovní praxe.
Když jsem tak svou vlastní individuální cestou začala hlouběji poznávat své tělo, svou mysl i svého vnitřního ducha, jóga se pro mne stala darem, za který jsem ze srdce vděčná. Je to tato má osobní zkušenost, která mne inspirovala jógu učit s nadějí, že bych mohla snad i pomoci ostatním nasvítit tuto cestu, která není o akceptování mých poznání, ale která vede k transformaci sebe samého a k objevování vlastní pravdy.

Jsem certifikovaná učitelka jógy a meditací světovou organizací Yoga Alliance RYT-200 a jógu a meditace jsem studovala a praktikovala pod vedením zkušených učitelů a mistrů v Indii, Francii a České Republice. Jsem absolventkou meditační techniky Vipassany v Nepálu a certifikovanou léčitelkou zvukem tibetských zpívajících mís a v současnosti ještě studuji psychoterapii a asistuji u holotropních/maitri dýcháních.
Diana
Laurichová

Fly Jóga
S jógou se znám již desítky let. Dlouhá léta jsem si ji užívala jen na straně spokojeného cvičence. Potřeba změny nastala až po prvním setkání s FLY jógou. Po první odcvičené hodině jsem z ní byla tak nadšená, že do týdne visela síť i u nás doma v obýváku, kde je doposud. Sestavy z běžných hodin mi velice rychle přestaly stačit a tak následovaly kurzy Aero Jógy, FLY Jógy a certifikační proces pro instruktory jógy. FLY jógu mám ráda především pro její variabilitu a to že v lidech podporuje přirozenou hravost. Na mých hodinách si můžete zacvičit i pozice, o kterých jste doposud ani neslyšeli. Klíště, netopýra, Tarzana, opici a spoustu dalších zábavných pozic, při kterých se rozhodně nebudete nudit. FLY jógu pro začátečníky vedu v klidném tempu a vždy učím nejdříve jednodušší cviky s kratší výdrží a každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Složitější pozice začínám učit až po té co klienti zvládnou ty jednodušší a když už jsou na práci se sítí zvyklí. Každou lekci začínám zklidněním a nácvikem jógového dechu a končím uvolňující relaxací.
Martina
Pultarova
Vinyasa joga
Sport se stal součástí mého života ve čtyřech letech, když jsem začala hrát tenis. Po letech závodního hraní jsem přešla na atletiku a nějakou dobu jsem tancovala hip hop. Ze své vášňě pro pohyb čerpám i během svých lekcí jogy. Jogu jsem poprvé zkusila v 6 letech, trvalo však dalších patnáct let než jsem si k ní našla cestu a zamilovala si ji. Na joze mě baví, že se při ní tělo posílí a současně protáhne, mysl zklidní a nová energie se vlije do žil. Můj nejoblíbenější druh jogy je vinyasa. Když jsem si udělala 200 hodinový RYT trenérský kurz vinyasy jogy vedený kanadskou lektorkou Erikou Blitz, splnila jsem si tím jeden ze svých snů. V mých hodinách se snažím pomáhat, aby každý postoupil o krůček k svým vlastním snům, skrz posílení těla a mysli. Nejdůležitější je ale prožitek z hodiny samotný, protože jak Patanjali říká: "Yoga is now.".